Szanowni Państwo,
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, więcej informacji w naszej Polityce Prywatności        ZAMKNIJ
Znajdujesz sie w sekcji: Klub Stokrotka

Celem działania Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Ochota" jest miedzy innymi zaspokajanie potrzeb kulturalnych członków oraz ich rodzin. Zapewnienie rozrywki kulturalnej mieszkańcom, tym starszym i tym młodszym, możliwe jest dzięki działalności klubów osiedlowych. Kluby i zrzeszenia działały w ramach WSM już od lat trzydziestych, a przez cały okres powojenny, spółdzielnia organizowała zawody, konkursy, wyjazdy czy pokazy twórczości mieszkańców.

Dzisiaj każdy można wybrać się do jednego z dwóch klubów osiedlowych, Klubu STOKROTKA i Klubu JEDYNKA. Tam zajęcia od lat odbywają się niemal cały rok. Co więcej - duża część z nich jest całkowicie bezpłatna.


Klub Osiedlowy Stokrotka


Klub osiedlowy STOKROTKA to prężnie działająca placówka dydaktyczno-wychowawcza zlokalizowana na terenie Osiedla Jadwisin. Pracownicy Klubu STOKROTKA prowadzą zróżnicowaną działalność społeczną, oświatową i kulturalną na rzecz członków WSM Ochota oraz ich rodzin.

Podczas zajęć o charakterze świetlicy dydaktyczno-wychowawczej dzieci w wieku 7-13 lat mogą liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji. Grupa dwudziestoosobowa rozwija swoje zainteresowania w kołach: tanecznym, plastycznym i teatralnym. Dodatkowo w świetlicy pokazywane są filmy edukacyjne oraz organizowane są zajęcia kulinarne. Na zakończenie roku szkolnego organizowane są imprezy z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

Wizytówką Klubu jest układ taneczny do przedstawienia "Współczesny Czerwony Kapturek", który dzieci chętnie prezentują zaproszonym gościom. Również seniorzy znajdą w "Stokrotce" coś dla siebie - szczególnie chętnie biorą udział w gimnastyce integracyjnej, regularnie grają tenisa stołowego oraz korzystają z osiedlowej siłowni. Co roku Klub organizuje dla chętnych seniorów wyjazdy krajowe lub zagraniczne w przystępnej ofercie cenowej współfinansowanej między innymi przez Urząd Dzielnicy Włochy. Sala komputerowa to miejsce, gdzie można nauczyć się jak wysyłać maile, realizować przelewy przez internet i rozmawiać z przyjaciółki na Skype.

Zapraszamy do aktywnego korzystania z zajęć organizowanych w Klubie STOKROTKA.